در حال بارگذاری

تفاوت بین توسعه دهنده وب و طراح وب چیست؟

توسعه دهنده وب در قزوین

تعاریف توسعه دهنده وب و طراح وب

تصور کنید یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب با یکدیگر برای ساخت یک ماشین کار می کنند. یک طراح وب مسئول استفاده از اجزای مختلف مانند موتور، انتقال دهنده، چرخ ها و غیره می باشد تا یک ماشین کاملاً کاربردی که از نظر فنی بدون خطا باشد ساخته شود. طراح وب مسئول طراح زیبایی شناختی خودرو (راحتی صندلی ها، طرح داشبورد و غیره) و همچنین راحتی در رانندگی و سواری در ماشین است. توسعه دهندگان و طراحان وب در همکاری با یکدیگر برای ایجاد یک محصول شگفت انگیز روابط مستقیمی دارند.

طراحان وب و توسعه دهندگان وب از چه ابزارهایی استفاده می کنند؟

توسعه دهندگان وب برای ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب با زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS و Javascript کار می کنند. آنها همچنین برای راه اندازی سرویس های ایمیل، تأیید هویت کاربر، پایگاه های داده و سایر جنبه های فنی وب سایت ها از زبان های دیگر استفاده خواهند کرد. برای انجام این کار، توسعه دهندگان از نرم افزاری مانند ویرایش متن، رابط خط فرمان و کنترل نسخه برای ساخت اطلاعات فنی (کد) استفاده می کنند که داده ها را ارائه می دهند.

طراحان وب در ابتدا مسئول دانستن چگونگی کارکرد کد نیستند، اما اطمینان حاصل می کنند که وبسایت برای بازدیدکنندگان، زیبا و کاربر پسند باشند. آنها از نرم افزارهای طراحی گرافیک از جمله محصولات Adobe Photoshop، Illustrator، Inkscape (جایگزین عالی برای فتوشاپ) و GIMP استفاده می کنند. در نهایت، آنها طرح وب سایت را از طریق ساخت نمونه های اولیه و فریم ها طراحی می کنند. طراحان جریان اطلاعات را کنترل می کنند و حتی می توانند مسئول تجزیه و تحلیل وب سایت باشند.

نمونه کارهای طراحان و توسعه دهندگان وب چه تفاوتی دارد؟

نمونه کارها بسیار مهم هستند. عملکرد گذشته نشان دهنده بسیار خوبی برای عملکرد در آینده است. یک توسعه دهنده و طراح خوب مجموعه مهارت های خود را برای کارفرمایان و مشتریان آینده نشان می دهد، اما ممکن است برای انجام این کار از خدمات مختلفی استفاده کند.

توسعه دهندگان عمدتا بر GitHub.com تکیه می کنند تا مخازن عالی خود از برنامه نویسی را نمایش دهند. این نشان می دهد که توسعه دهندگان می توانند کدهای خود را اصلاح و انتزاعی کنند که برای دیگر طراحان زیبا و قابل خواندن باشند. سرویس های میزبانی وب مبتنی بر ابر مانند AWS (آمازون) و Heroku.com نیز می توانند در زمان استفاده از وب سایت های ایستا و برنامه های کاربردی وب که توسعه دهندگان ایجاد کرده اند، استفاده شوند.

طراحان نیز گزینه هایی را برای نشان دادن ابتکار خود از طریق وب سایت هایی مانند Behance.com و Dribble.com دارند. این وب سایت ها قابلیت ارائه تجربیات طراحان در طرح های رنگی، توانایی طراحی گرافیک و خلاقیت را ارائه می دهند.

مهمتر از استفاده از این منابع، ایجاد یک سایت برای نمایش نمونه کارهای شخصی است که طراحان می توانند کار خود را به نمایش بگذارند. با ایجاد یک وبسایت شخصی، طراحان می توانند کنترل کنند که چگونه اطلاعاتشان ارائه و دریافت می شود.

توسعه دهنده وب

توسعه دهنده وب در مقابل طراح وب: کدام شغل برای شماست؟

یک توسعه دهنده وب می تواند یک طراح وب باشد، همانطور که یک طراح می تواند انتخاب کند که یک توسعه دهنده باشد. در دنیای واقعی، شما می توانید هر دو حرفه را انتخاب کنید و برای آنها نیاز به داشتن دانش کافی و قابلیت های عملکردی دیگر قلمرو دارید. توسعه دهندگان موفق خواهند دانست که چگونه از طرح های رنگی و تایپوگرافی در ایجاد فریم ها و پوسته ها استفاده کنند و از آن قالب تولید کنند که برای ساخت عناصر با کد استفاده می شود. طراحان موفق نیز روش های اساسی HTML، CSS و Javascript را درک خواهند کرد تا محدودیت های فنی طرح های خلاقانه و ویژگی های تجربه کاربر را درک کنند.

۶ نکته برای اینکه چگونه به یک توسعه دهنده وب تبدیل شوید؟

  1. مبانی HTML، CSS و جاوا اسکریپت را بیاموزید.

اینها پیچ و مهره تمام توسعه وب سایت است که اگر تصمیم به ساخت وب سایت داشته باشید هر روز با آنها کار خواهید کرد.

  • HTML ساختار را دیکته می کند.
  • CSS آن را زیبا می کند.
  • جاوا اسکریپت آن را عملیاتی می کند.

HTML مخفف عبارت Hypertext Markup Language است. این یکی از اجزای اصلی هر وبسایت و یکی از زبان های به اصطلاح فراخوانی است. به طور خلاصه این عمدتا از طریق مجموعه ای از تگ ها، اسکلت اساسی یک وب سایت را فراهم می کند. یک تگ، کد HTML است که ظاهر محتوای سند HTML را کنترل می کند.

CSS مخفف Cascading Style Sheets است. این استایل را در پشت ساختار HTML قرار می دهد. در واقع، بدون CSS، HTML و به تبع آن کل صفحه وب خسته کننده است. چگونه آنها ترکیب می شوند؟ در داخل کد HTML خود، شما به یک شیوه نامه CSS ارجاع می دهید.

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی است که به شما امکان می دهد عناصر را در صفحات وب اجرا کنید. این ویژگی هایی مانند نقشه های تعاملی، گرافیک ۲D / 3D و موارد دیگر را قدرتمند می کند.

  1. آموزش از طریق وردپرس

برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب، شما باید با WordPress آشنا شوید. ۲۵ درصد از همه ی وب سایت ها از این نرم افزار رایگان و منبع باز هستند که شما می توانید به طور عمده برای هر میزبان وب آن را نصب کنید. هنگامی که یک سایت وردپرس را راه اندازی می کنید، مشتریان شما به راحتی می توانند محتویات خود را به آن اضافه کنند (حتی اگر هیچ تجربه ای در زمینه توسعه وب نداشته باشند).

  1. مبانی UI و UX را بیاموزید.

UI (رابط کاربر) و UX (تجربه کاربر) اساسا طراحی تجربه کاربر هستند. اکثر توسعه دهندگان، متخصصین طراحی نیستند؛ این دو حوزه مختلف هستند.

توجه داشته باشید که با یادگیری اصول و مبانی طراحی تجربه کاربر، شما بهتر می توانید درک کنید که یک وب سایت قرار است چگونه کار کند. این امر کاربران بیشتری را در سایت نگهداری می کند، به آنها کمک می کند تا آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند و در نهایت پول بیشتری را در این سایت صرف کنند.

  1. یادگیری SQL و PHP (پیشرفته تر)

ما این دو را به هم متصل می کنیم زیرا آنها مانند دو طرف یک سکه هستند. SQL یک فناوری پایگاه داده است که اطلاعات را ذخیره می کند. PHP یک زبان برنامه نویسی است که مطالب را از یک پایگاه داده جای می دهد.

به عنوان مثال در مورد وردپرس فکر کنید.

از جدول MySQL برای ذخیره و مدیریت اطلاعات (پست های وبلاگ، محتوای صفحه، نظرات، اطلاعات کاربر، و غیره) در یک جدول پایگاه داده استفاده می کند. PHP چیزی است که یک وب سایت وردپرس پویا را ایجاد می کند، با تمام این عناصر مختلف ارتباط برقرار می کند و به طور مناسب به روزرسانی پایگاه داده را انجام می دهد.

توسعه دهنده وب در قزوین

  1. مبانی SEO را بیاموزید.

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. این به روند بهبود رتبه بندی وب سایت در یک موتور جستجو مانند گوگل اشاره دارد. این یکی از مهمترین مهارت های کسب و کار آنلاین است.

شما ممکن است فکر کنید: “اگر من یک توسعه دهنده هستم، چرا باید نگران باشم که سایت در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد؟ آیا این کار وبلاگ نویسان و تولید کنندگان محتوا نیست؟ ”

بله، بخش بزرگی از سئوی سایت با محتوا انجام می شود. اما ساختار واقعی و کد وب سایت نیز نقش مهمی را ایفا می کنند.

برای مثال، برچسب های عنوان (HTML) برای سئو بسیار مهم هستند. آنها آنچه را که در وب سایت واقعا مهم است به موتورهای جستجو می گویند. حالا آیا نیاز است که شما متخصص سئو باشید؟ قطعا نه. اما شما باید اساسا SEO را یاد بگیرند و در حالی که هر وب سایت را ایجاد می کنید، SEO را در ذهن نگه دارید. با انجام این کار، وب سایت فرصت بیشتری را برای موفقیت به شما می دهد.

چند نکته SEO برای توسعه دهندگان وب وجود دارد:

– برچسب های متا تگ خود را بهینه سازی کنید. در صفحه جستجو، متا تگ به مرورگرها نشان می دهد که سایت شما در مورد چه چیزی است.

– اطمینان حاصل کنید که برچسب های عنوان شما در یک سفارش خاص است. H1 باید عنوان اصلی باشد و سپس شما باید از طریق سرفصل سطوح پایین تر (از جمله H2، H3، H4 و غیره) فرود بیایید. این باعث می شود که موتورهای جستجو در نقشه سایت حرکت کنند.

– اطمینان حاصل کنید که تگ عنوان شما به درستی صفحه وب را توصیف می کند. عنوان باید روی آنچه که در مورد صفحه است، تاکید داشته باشد.

  1. اطمینان حاصل کنید که سایت شما Responsive باشد.

وقتی وب سایت خود را ایجاد می کنید (اگر میخواهید مشتری های بیشتری را دریافت کنید) باید مطمئن شوید که سایت شما Responsive یا واکنش گرا باشد.

سایت ریسپانسیو به این معنی است که عناصر وب سایت با توجه به اندازه صفحه نمایش تنظیم می شوند. درواقع یعنی وبسایت شما خوب نگاه می کند که بازدیدکننده بر روی یک لپتاپ است یا دستگاه همراه و سپس خود را با آن وفق می دهد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
دینا وب ارائه دهنده خدمات طراحی و توسعه وب سایت در قزوین
Author Rating
۵1star1star1star1star1star
, , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

گذاشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

آخرین مطالب