در حال بارگذاری

طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین

طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین

طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین

طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین یا “RWD” نوعی طراحی سایت است که یک تجربه مشاهده دلخواه را برای پلتفرم های مختلف مرورگر فراهم می کند. وب سایت ایجاد شده با RWD، بسته به اینکه برای دسترسی به سایت از چه دستگاهی استفاده می شود، رابط کاربری متفاوتی را نشان می دهد. به عنوان مثال، یک وب سایت ریسپانسیو ممکن است به یک صورت در لپ تاپ، به صورت دیگر در تبلت و به صورت دیگری در تلفن های هوشمند ظاهر شود.

امروزه بسیاری از افراد از طریق دستگاه های تلفن همراه به وب سایت ها دسترسی پیدا می کنند، نه از طریق کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها. با اینکه که اکثر گوشی های هوشمند می توانند وب سایت های منظم را نمایش دهند، اما خواندن و هدایت کردن محتوا دشوار است. بنابراین، بسیاری از توسعه دهندگان وب اکنون از طراحی وب ریسپانسیو استفاده می کنند تا تجربه مرور وب در صفحات کوچک را فراهم کنند.

هدف طراحی ریسپانسیو، ساخت صفحات وبی است که اندازه و جهت صفحه نمایش بازدید کننده را تشخیص می دهد و براساس آن طرح را تغییر می دهد.

ویژگی های طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین طراحان سایت را قادر می سازد تا یک بار سایت را ایجاد کنند و محتوای مشابهی را در همه جا برای همه دستگاه ها منتشر کنند. این یک فلسفه توسعه وب است که صفحات وب را در فرمت کارآمد، بهینه شده و آسان برای خواندن در انواع دستگاه ها و مرورگرهای وب در سیستم عامل های مختلف ارائه می دهد.

وب سایت های طراحی شده برای دستگاه های تلفن همراه (مانند iOS و Android) معمولاً دارای اندازه فونت پیش فرض و ناوبری ساده هستند. همچنین برخی از سایت ها از رابط کاربری صفحه نمایش لمسی بهره می برند و پشتیبانی از کشیدن، چرخش و زوم کردن را ارائه می دهند. یک وب سایت بهینه سازی شده برای تلفن همراه نیز ممکن است محتوای غیر ضروری را برای کاهش نیاز به پیمایش حذف کند. رول اور های تصویر و سایر ویژگی های شناور ماوس اغلب حذف می شوند، چرا که صفحه نمایش لمسی، اشاره گر موس را پشتیبانی نمی کند. یک RWD از نمایش های رسانه ای استفاده می کند که صفحه را قادر به استفاده از قوانین سبک CSS3 مختلف می کند.

طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین

سه جزء اصلی طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین

طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین شامل سه جزء اصلی است:

  • رسانه انعطاف پذیر؛ رسانه ها (تصاویر، ویدئو و سایر فرمت ها) را با تغییر اندازه آنها به اندازه نمایشی مقیاس پذیر می سازد.
  • طرح بندی های انعطاف پذیر؛ با استفاده از یک شبکه انعطاف پذیر برای ایجاد طرح های وب سایت که به صورت پویا با هر عرضی تغییر اندازه خواهد شد.
  • پرس و جو رسانه ها؛ گسترش انواع رسانه ها هنگام هدف گیری. پرس و جو رسانه ها طراحان را قادر می سازد سبک های مختلف را برای شرایط خاص مرورگر و دستگاه مشخص کنند.

پیاده سازی طراحی ریسپانسیو

چند راه برای پیاده سازی طراحی سایت ریسپانسیو وجود دارد. یک روش این است که به صورت پویا پلت فرم کاربر را (مانند iPad یا iPhone) تشخیص دهد و HTML و CSS خاص را برای دستگاه مربوطه بارگذاری کند. گزینه دیگر این است که از پرس و جوهای رسانه ای استفاده کنید که به طور خودکار سبک های مختلف CSS را بسته به اندازه پنجره مرورگر بارگذاری می کند. بسته Bootstrap که حاوی چندین فایل جاوا اسکریپت و CSS پیش فرض است، بر اساس پرس و جوهای رسانه ای است و معمولاً در طراحی وب ریسپانسیو استفاده می شود.

طراحی سایت ریسپانسیو در مقابل طراحی سایت سنتی

در طراحی وب غیر ریسپانسیو متن به خوبی در مرورگرهای دسکتاپ خوانده می شود اما در گوشی های هوشمند، متن بسیار کوچک و غیر قابل خواندن است و اغلب به دلیل داشتن ستون های زیاد یا تصاویر بسیار بزرگ نمی توانند برای عرض صفحه نمایش محدود نمایشگر گوشی های هوشمند مناسب باشند.

در مقابل، با طراحی ریسپانسیو، توسعه دهندگان وب مجبور نیستند روی اندازه صفحه نمایش خاص تمرکز کنند؛ بلکه، کد وبسایت ریسپانسیو آنها به گونه ای طراحی شده تا با اندازه صفحه نمایش های مختلف سازگاری داشته باشند و پوسته های مختلف را براساس اندازه صفحه نمایش و قابلیت های دستگاه تلفن همراه یا رایانه ارائه می دهند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
طراحی سایت ریسپانسیو در قزوین یا "RWD" نوعی طراحی سایت است که یک تجربه مشاهده دلخواه را برای پلتفرم های مختلف مرورگر فراهم می کند.
Author Rating
۵1star1star1star1star1star
, , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

گذاشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

آخرین مطالب