در حال بارگذاری

لینک داخلی چیست و چه اهمیتی برای seo دارد؟

لینک داخلی

لینک داخلی چیست؟

لینک داخلی یک لینک از یک صفحه به صفحه دیگر در همان دامنه است. ما در مورد لینک های متنی از یک صفحه از وب سایت شما به صفحات دیگر صحبت می کنیم. منوی اصلی وب سایت شما نمونه ای از پیوند داخلی است اما ما می خواهیم در این مقاله در مورد لینک های داخلی در محتوای صفحات صحبت کنیم.

لینک خارجی چیست؟

لینک خارجی یک لینک از سایت دیگر به سایت شما است. لینک های خارجی برای ارجاع ترافیک و سئوی سایت مهم هستند، اما در وب سایت های دیگر قرار دارند. شما نمیتوانید آنها را کنترل کنید. اما لینک های داخلی آسان هستند و شما می توانید آنها را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید.

مزایای استفاده از لینک سازی داخلی در یک دامین چیست؟

– آنها آتوریتی یا قدرت را از یک صفحه به سمت دیگر منتقل می کنند (بهینه سازی جستجو)

– آنها بازدیدکنندگان را به صفحات ارزشمند و باکیفیت هدایت می کنند (قابلیت استفاده)

– آنها فوری بازدیدکنندگان را دعوت به تماس می کنند (بهینه سازی تبدیل)

– کاربر پسند و آسان برای ناوبری: قرار دادن لینک های داخلی مناسب اجازه ناوبری آسان از طریق وب سایت را به خوانندگان می دهد. همچنین در پیدا کردن مطالب و مقالات مرتبط به آنها کمک می کند.

– افزایش تعداد بازدید از صفحه (pageview) و کاهش bounce rate: با قرار دادن لینک های داخلی مرتبط، از طریق صفحات مختلف ایجاد شده، خوانندگان مقدار زمان طولانی تری را بر روی مرور وب سایت می گذرانند. این به نوبه خود pageview را افزایش می دهد. یکی از بزرگترین مزایای لینک های داخلی، کاهش چشمگیر bounce rate یا نرخ پرش از وب سایت است.

– بهبود ایندکس شدن وب سایت: موتورهای جستجو به راحتی می توانند وب سایت را بر اساس لینک های داخلی فهرست بندی کنند. ایندکس شدن با استفاده از لینک های داخلی راحت تر انجام می شود.

– افزایش PageRank: اگر لینک های داخلی به خوبی ایجاد شده باشند، بک لینک های باکیفیت که در یک صفحه از وب سایت قرار می گیرند، به عنوان بک لینک برای صفحات دیگر در همان سایت عمل می کنند. این به نوبه خود به افزایش pagerank برای وب سایت کمک می کند.

– بهبود در رتبه بندی موتورهای جستجو: با بهبود در رتبه صفحه، بک لینک ها و لینک های داخلی به بهبود رتبه بندی های موتور جستجوی وب سایت کمک می کنند.

چرا لینک های داخلی برای SEO مهم است؟

گوگل از لینک های داخلی برای کمک به کشف محتواهای جدید، استفاده می کند.

فکر کنید شما یک صفحه وب جدید را منتشر کرده اید و فراموش کرده اید که به آن در جایی دیگر در سایت خود لینک دهید. اگر فرض کنیم که این صفحه در نقشه سایت شما نباشد و هیچ لینک برگشتی نداشته باشد، گوگل متوجه نمی شود که آن وجود دارد. به این دلیل که خزنده وب آنها نمیتواند آن را پیدا کند.

در اینجا گوگل می گوید:

گوگل باید دائما برای صفحات جدید جستجو کند و آنها را به لیست صفحات شناخته شده خود اضافه کند. بعضی از صفحات شناخته شده هستند زیرا گوگل قبلا آنها را جستجو کرده است. زمانی که گوگل یک لینک از یک صفحه شناخته شده را به یک صفحه جدید دنبال می کند، دیگر صفحات را کشف می کند.

آنها نیز به جریان PageRank در پیرامون سایت شما کمک می کنند. این یک معامله بزرگ است. به طور کلی، لینک های داخلی بیشتر در یک صفحه، نشان دهنده PageRank بالاتر آن صفحه است. با این حال، همه چیز در مورد کمیت نیست؛ کیفیت لینک نیز نقش حیاتی دارد.

لینک هایی که رتبه بندی موتورهای جستجو را تحت تاثیر قرار می دهند (SEO)

هنگامی که یک صفحه به صفحه‌ی دیگر لینک می دهد، مقداری از اعتبار و قدرت خود را به آن صفحه منتقل می کند و این احتمال را افزایش می دهد که صفحه دوم رتبه بگیرد. بیشتر وبمسترها این اعتبار را “آتوریتی” یا قدرت نامیده اند.

لینک هایی که از وبسایت های دیگری به وجود می آیند، « Domain Authority » یا قدرت دامنه (و احتمال رتبه بندی) را در همه صفحات وب سایت شما افزایش می دهند. لینک های داخلی این کار را انجام نمی دهند. آنها میزان قدرت وب سایت شما را افزایش نمی دهند، اما آن را بین صفحات وب سایت شما عبور می دهند. آنها “Page Authority” یا قدرت صفحه را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می کنند. از طریق لینک ها، صفحات می توانند به رتبه یکدیگر در موتورهای جستجو کمک کنند.

سئو سایت در قزوین

تفاوت لینک داخلی و خارجی

لینک های داخلی

لینک های خارجی

ایجاد آن آسان، سریع و رایگان است

کنترل آن سخت است

آتوریتی سئو را بین صفحات در سایت شما عبور می دهد و Page Authority صفحات خاص را افزایش می دهد.

آتوریتی سئو را از سایت های دیگر به سایت شما عبور می دهد و Domain Authority شما را افزایش می دهد.

در ناوبری سایت و همچنین در محتوا ظاهر می شود

در بدنه متن و در محتوا ظاهر می شود

لینکدهی داخلی آسان با افزونه Yoast SEO

افزونه Yoast SEO Premium به بهبود ساختار لینک داخلی شما با ابزار پیشنهاد لینکدهی داخلی کمک می کند. همچنین به شما کمک می کند تا پست های مربوط به لینک را پیدا کنید. زمانی که در حال نوشتن یک پست هستید، می توانید بلافاصله با کشیدن لینک به داخل ویرایشگر به یک پست مرتبط لینک دهید.

این افزونه همچنین شامل گزینه ای برای علامت گذاری مهمترین مقالات شما به عنوان محتواهای بنیادی است که این ابزار پیشنهادی، مقالات بنیادی را در بالای لیست نشان می دهد، بنابراین هرگز فراموش نخواهید کرد که به آنها لینک دهید.

در نسخه رایگان Yoast SEO، شما همچنین یک ابزار دستی به نام شمارنده لینک متن دارید. این ابزار لینک های داخلی در یک پست و لینک های داخلی که به یک پست اشاره دارد را می شمارد. این نشان می دهد که کدام پست می تواند از چند لینک دیگر استفاده کند یا کدام پست ها باید لینک های بیشتری دریافت کنند. این ها همه به ساختار سایت شما کمک می کنند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
لینک داخلی یک لینک از یک صفحه به صفحه دیگر در همان دامنه است. آنها آتوریتی یا قدرت را از یک صفحه به سمت دیگر منتقل می کنند و باعث بهینه سازی جستجو می شوند.
Author Rating
۵1star1star1star1star1star
, , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

گذاشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

آخرین مطالب