در حال بارگذاری

اهمیت کیفیت لینک بیلدینگ برای سئو

لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ چیست؟

ابتدا باید بگوییم که لینک های ورودی، که به عنوان بک لینک یا لینک های خارجی شناخته می شوند، لینک های HTML هستند که از یک وب سایت به وب سایت دیگری اشاره می کنند. لینک بیلدینگ فرآیند گرفتن بک لینک یا لینک بازگشتی از وب سایت های دیگر به وب سایت شما است. همه بازاریابان و صاحبان کسب و کار باید به ایجاد لینک برای ارجاع ترافیک و افزایش قدرت سایت خود توجه داشته باشند.

چرا باید لینک بسازیم؟ الگوریتم های گوگل پیچیده هستند و همیشه در حال تکامل اند، اما بک لینک ها به عنوان عامل مهمی در نحوه تعیین هر یک از موتورهای جستجو، در رابطه با اینکه کدام سایت ها در چه کلمات کلیدی رتبه بندی شوند، باقی می مانند. لینک بیلدینگ یکی از تکنیک هایی است که در بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو سایت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا لینک ها یک سیگنال به گوگل هستند که سایت شما با استناد به عنوان یک منبع با کیفیت است. بنابراین، سایت هایی با لینک های بیشتر تمایل به کسب رتبه های بالاتر دارند.

با این وجود، یک راه مناسب و یک راه اشتباه برای ایجاد لینک به سایت شما وجود دارد. اگر برای شما تداوم طولانی مدت سایت و کسب و کارتان اهمیت دارد، فقط باید به صورت طبیعی لینک سازی انجام دهید، یعنی فرآیند بدست آوردن لینک ها، به جای خرید آنها یا دستیابی به آنها از طریق تاکتیک های دستکاری (که بعضی اوقات به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته شده و می تواند سایت شما را از نتایج جستجو خارج کند).

لینک سازی طبیعی یک روند دشوار و وقت گیر است. همچنین تمام لینک های ایجاد شده برابر نیستند؛ یک لینک از یک وبسایت معتبر مثل وال استریت جورنر تأثیر بیشتری بر رتبه بندی شما در صفحه نتایج جستجو خواهد داشت تا یک لینک از یک وب سایت کوچک یا تازه ساخته شده، اما لینک های با کیفیت نیز سخت تر بدست می آیند. به یاد داشته باشید، لینک سازی در دستیابی به رتبه بندی جستجوی عالی طبیعی ضروری است.

لینک بیلدینگ

چرا لینک بیلدینگ برای سئو سایت اهمیت دارد؟

لینک سازی مهم است، زیرا این یک عامل مهم در چگونگی رتبه بندی صفحات وب در گوگل است. گوگل می نویسد:

“به طور کلی، وبمسترها می توانند رتبه سایت های خود را با افزایش تعداد سایت های با کیفیتی که به صفحاتشان لینک می دهند، بهبود دهند.”

استراتژی لینک بیلدینگ: چگونه سایت های دیگر به شما لینک می دهند؟

تعدادی استراتژی لینک سازی وجود دارد تا وب سایت های خارجی به شما لینک دهند :

ایجاد و ارتقاء محتوا؛ ایجاد محتوای ممتاز، منحصر به فرد و باکیفیت باعث می شود تا افراد به طور طبیعی بخواهند به محتوای شما ارجاع و لینک بدهند.

بررسی ها و اشاره ها؛ محصول، خدمات یا سایت خود را در مقابل تأثیر گذاران صنعت خود قرار دهید، مانند وبلاگ نویسان محبوب یا افرادی که رسانه های اجتماعی بزرگ دارند.

لینک از دوستان و همکاران؛ از افرادی که می شناسید و یا افرادی که با آنها کار می کنید بخواهید تا به سایت شما لینک دهند. به یاد داشته باشید که لینک هایی که از سایت های مرتبط با همان صنعت شما می آیند، ارزش بیشتری نسبت به لینک هایی از سایت های تصادفی و غیر مرتبط دارند.

ممکن است چندین بار لینک سازی کنید، اما صبور باشید و به یاد داشته باشید که کلید های میانبر مانند خرید لینک بر خلاف دستورالعمل های گوگل است و می تواند برای سئو سایت شما مشکل ایجاد کند.

لینک بیلدینگ در قزوین

لینک سازی رایگان با لینکدهی داخلی

یک روش آسان و کم هزینه برای ساخت لینک به صفحاتی که شما تلاش می کنید تا رتبه بندی موتورهای جستجو را برای آنها بهبود بخشید، وجود دارد. این روش کاملا تحت کنترل شماست؛ لینک سازی داخلی.

برای گرفتن رتبه در یک صفحه وب، عوامل متعددی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

Anchor Text : یکی از مهم ترین چیزهایی که موتورهای جستجو در رتبه بندی صفحات مورد توجه قرار می دهند، کلمات و کاراکترهای موجود در یک متن است که به سایت یا متنی دیگر لینک می شوند. انکر تکست در واقع همان قسمتی از یک لینک است که کاربر آن را مشاهده می کند و قادر است بر روی آن کلیک کند.

کیفیت صفحه پیوند: عامل دیگری که در نظر گرفته می شود، کیفیت صفحه ای است که لینک را ارسال می کند. موتورهای جستجو در ارتقاء رتبه بندی، لینک هایی از صفحات با کیفیت و مورد اعتماد را نسبت به صفحات و سایت های مشکوک بیشتر به حساب می آورند.

صفحه پیوند مورد هدف: بسیاری از موارد، زمانی که مردم در مورد سایت شما صحبت می کنند، به صفحه اصلی پیوند می دهند. این امر برای صفحات شخصی برای رسیدن به رتبه بندی بالا دشوار است.

اینها همه عناصری هستند که ما نمیتوانیم کنترلی برای گرفتن لینک از سایت های دیگر داشته باشیم. با این وجود، ما می توانیم تمام این عناصر را برای لینک دهی به صفحات خود از طریق محتوای خودمان کنترل کنیم. ما میتوانیم:

  • تعیین کنیم چه انکر تکستی استفاده شود.
  • تصمیم بگیریم که انکر تکست به کدام صفحه اشاره کند.
  • اطمینان حاصل کنیم که کیفیت و محتوای صفحه پیوند بالا است.

ایجاد لینک خارجی به سایت شما بسیار مهم است، اما شما باید بیشتر روی بهینه سازی لینک های داخلی خود تمرکز کنید. شما می توانید لینک هایی با کیفیت و با انکر تکست غنی را برای صفحات مناسب ایجاد کنید، که به صورت رایگان باعث افزایش رتبه شما می شود.

ابزار و نکات لینک سازی داخلی

در مورد ساخت پیوندهای داخلی بزرگ چطور باید اقدام کنید؟ شما می توانید در چند مرحله آسان یک سیستم برای لینکدهی داخلی صفحات خود راه اندازی کنید:

جستجوی کلید واژه برای لینک بیلدینگ: ابتدا، شما نیاز به استفاده از یک ابزار جستجوی کیورد دارید که کلمات کلیدی متعددی را به شما پیشنهاد کند که هم مرتبط باشند و هم محبوب.

اختصاص کلمات کلیدی به محتوا: سپس، شما باید با گروه کلمات کلیدی خود، یک معماری اطلاعات متناسب برای جستجو ایجاد کنید.

پیوند صفحات با استفاده از انکر تکست هدفمند: مرحله نهایی استفاده از کلمات کلیدی برای لینکدهی داخلی هوشمندانه است. این کار را با استفاده از کلمات کلیدی که کشف کرده اید و با لینک دادن به محتوا انجام دهید.

اجرای آیتم سوم کلیدی است. شما باید مطمئن شوید که به صفحات درست و با انکر تکست مناسب متناسب لینک داده اید. در اینجا چند نکته برای انجام این کار به طور مؤثر وجود دارد:

از جستجوی سایت خود استفاده کنید. این کار بسیار ساده است و می تواند برای اهداف متعدد مورد استفاده قرار گیرد:

پیدا کردن صفحات در سایت خود برای پیوند به یک صفحه جدید؛ هنگامی که محتوای جدیدی را ایجاد می کنید، می توانید سایت خود را برای اشاره کردن به کلمات کلیدی مشابه جستجو کنید تا به آن صفحات لینک دهید.

پیدا کردن یک صفحه ایجاد شده برای لینکدهی؛ سایت شما ممکن است چندین نویسنده مطلب داشته باشد. در این مورد، شما ممکن است یک ایده مبهم داشته باشید که مثلاً یک صفحه درباره “طراحی سایت در قزوین” ایجاد شده است اما شما عنوان یا URL آن صفحه را نمی دانید. در این مورد، شما می توانید کلمه کلیدی را در جستجوی سایت خود تایپ کنید تا صفحه مربوطه را پیدا کنید یا اینکه از خود گوگل استفاده کنید.

لینک بیلدینگ در قزوین

در لینک بیلدینگ از چه کارهای باید اجتناب کرد؟

خریداری لینک

گوگل و بینگ هر دو در تلاش هستند تا تأثیر لینک های خریداری شده را در نتایج جستجوی طبیعی خود از بین ببرند. در حالی که یک موتور جستجو نمی تواند بداند که کدام لینک ها طبیعی و کدام لینک ها خریداری شده است، اما سرنخ هایی وجود دارد که می توان از طریق آنها این را تشخیص داد.

تبادل لینک یا لینکدهی متقابل

ممکن است ایمیل هایی را از کسی که هیچ ارتباطی با آن ندارید تحت عنوان “شما به من پیوند بدهید و من به شما پیوند خواهم داد” دریافت کرده باشید. دستورالعمل های کیفیت گوگل با تبادل بیش از حد لینک مقابله می کند، گرچه نشانه هایی وجود دارد که این نوع تبادل در مقیاس کوچک ممکن است هشدار لینک هرزنامه ایجاد نکند.

قابل قبول و حتی با ارزش است که بتوانید به افرادی که با آنها کار می کنید و یا با آنها مشارکت داشته یا وابستگی دیگری دارید، تبادل لینک کنید. اما این مبادله لینک ها در مقیاس انبوه با سایت های غیر وابسته می تواند باعث جریمه شما شود.

لینک های دایرکتوری با کیفیت پایین

دایرکتوری ها سایت های مرجعی هستند که بقیه وبسایت های موجود در اینترنت را براساس زمینه فعالیت دسته بندی میکنند. بک لینک گرفتن از سایت های دایرکتوری پولی، اگر کم و محدود باشد مانعی ندارد اما اگر بیش از حد باشد می تواند باعث کاهش رتبه شما شود.

Summary
Review Date
Reviewed Item
لینک بیلدینگ فرآیند گرفتن بک لینک از وب سایت های دیگر به وب سایت شما است. همه کسب و کارها باید به ایجاد لینک برای ارجاع ترافیک سایت خود توجه داشته باشند.
Author Rating
۵1star1star1star1star1star
, , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

گذاشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

آخرین مطالب