در حال بارگذاری

ترندهای طراحی سایت در سال ۲۰۱۹

ترندهای طراحی سایت

ترندهای طراحی سایت در سال ۲۰۱۹

روند طراحی سایت یکی از مهم ترین نکاتی است که به موفقیت وب سایت شما کمک می‌کند. شیوه های طراحی وب سایت و بروزرسانی های الگوریتم ها (جهت ارتقاء سئو سایت) هرساله دچار تغییرات می‌شود. اگر وارد وب سایتی می‌شوید و بنظر شما این وب سایت بسیار مدرن است و طراحی خاصی دارد به راحتی می‌توان گفت که این وب سایت پس از چند ماه تبدیل به وب سایتی قدیمی و معمولی خواهد شد. بعضی ترندهای طراحی سایت برای مدت طولانی‌تری نسبت به سایرین ماندگار شدند. این موارد نیازمند توجه و مطالعه بیشتری هستند، مخصوصا وقتی متوجه می شوید جهت ‌های تازه‌ای در طراحی و بهبودهایی در توانایی آن‌ها پدیدار شده است. ترندهای طراحی سایت در سال ۲۰۱۹ به نوعی راهکارهایی برای بهتر دیده ‌شدن وب ‌سایت شما هستند.

این نکات می‌تواند به شرکت‌های بزرگ کمک کند تا ارزش‌های خود را بازبینی کرده و به طور به عمیق به طراحی مناسب بپردازند. گرچه انجام تک تک مواردی که در این مقاله خواهیم آورد برای وب سایت شما ضرورت ندارد و مجبور نیستید از همه آنها در کنارهم درون سایت خود استفاده کنید.

 میکرو انیمیشن ها

این یک واقعیت غیر قابل انکار است که نسل جدید، تمایلی به خواندن ندارد و ترجیح می‌دهد داده‌ها را از طریق شنیدن و دیدن به دست بیاورند. انیمیشن ها در طول چند سال گذشته روند رو به رشدی داشته اند، افکت پارالاکس طی مدت نسبتا کوتاهی توانسته به انتخابی محبوب برای طراحان وب سایت تبدیل شود چرا که توجه خوانندگان را به خوبی جلب می‌کند و آنها را نسبت به محتوا درگیر می‌کند.

با این حال، در سال ۲۰۱۹، انیمیشن جور دیگری اهمیت یافته است. نوع کوچک تری که آنها را به نام میکرو انیمیشن ها می‌شناسیم. میکرو انیمیشن ها حرکت ها و جلوه های کوچکی هستند که به هنگام لود شدن قسمت های مختلف یک صفحه به نمایش در می‌آیند. میکرو انیمیشن ها به صفحات شما انرژی بیشتری می‌بخشند که این انرژی قطعا به سمت کاربران نیز متقل می‌شود، علاوه بر آن در زمان بارگذاری صفحه تاثیر بارزی می‌گذارند. بدین صورت که سناریو‌ی ذهنی شما بعنوان وب مستر، به شکل ارائه هوشمند ظاهر می‌شود و خود به خود باعث همراهی کاربر با محتوای صفحه شما خواهد شد.

طراحی تخت Flat Design

از انجایی که گوشی های هوشمند در همه جا حضور دارند و داده ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند، لود و بارگذاری سریع و اولیه وبسایت ها به اولویت تبدیل شده است. در گذشته یک روند طراحی سایت اینطور بود که همه چیز به صورت مسطح طراحی میشد. هرچه زمان جلوتر رفته و سرعت از اهمیت بیشتری برخوردار میشد، آیکون هایی که نماد هدفشان را به صورت واقعی نشان میدادند، کنار گذشته شدند و آیکون های فلت پدیدار شدند.

طراحی تخت به معنی دو بعدی بودن هر چیزی نیست طراحی تخت به معنی همه چیز درمورد مینیمالیسم و قابلیت های استفاده از آن است. این یک سبک شناسایی در طراحی است که ما را از هرج و مرج خارج می‌کند و ما روی بخش های مهم وب سایت تمرکز می‌کنیم. طراحی مسطح شامل تغییراتی از طرح های مبتنی است مثل رنگ های روشن لبه های تمیز و دارای فضا های باز زیاد است.

طرح های مینیمالیست و ساده با سرعت خیلی بیشتری بارگذاری می‌شوند و در حال حاضر به دو دلیل بسیار مهم و ضروری هستند اولا هردو کاربران تلفن همراه و دسکتاپ می‌توانند با سرعت بهتری از وب سایت شما تجربه کسب کنند و دوما ارزش سئو بسیار مهم است پس طراحی تخت می‌تواند ارزش سئو را حفظ کند و نیاز سرعت موتورهای جستجو گر را برطرف می‌کند به همین دلایل طراحی مسطح بین کاربران و طراحان یاست محبوب تر شده.

بهینه سازی موبایل (First Index)

با افزایش روز افزون کاربران موبایل، گوگل در ابتدای سال گذشته از الگوریتم جدیدی در جست و جوی خود خبر داد که به Mobile First Index شهرت داشت. در این الگوریتم رتبه بندی سایت ها بر اساس نسخه موبایلی شان انجام می‌شود. هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل سایت ها توسط گوگل بررسی می‌شوند، اما نسخه ای که اولویت بالاتری دارد موبایل است. علاوه بر این، سرعت بارگذاری یک عامل در نحوه رتبه بندی سایت های تلفن همراه محاسبه می‌شود.

یک سایت سریع و کاملا بهینه شده در موبایل، شاه کلید شما برای بهبود رتبه سئو در موتورهای جستجو خواهد بود که به تبع آن بازدیدکنندگان و مخاطبان زیادی نیز به سوی وب سایت شما سرازیر می‌شوند.

ترندهای طراحی سایت

فونت ها و تایپوگرافی ابداعی

تایپوگرافی همیشه یکی از ابزارهای مهم بصری در طراحی وب بوده است. طراحان باید به هنگام انتخاب فونت، اندازه و نوع فونت دقت کنند زیرا این موارد برای طراحی سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. یک تایپوگرافی دقیق به شما کمک می کند پیامی که می خواهید را به کاربرانتان منتقل نمایید.

اندازه فونت شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بهتر بتواند از فضاهای سفید بهره ببرد.

فونت های متغیر یکی از محبوب ترین ترندهای طراحی وب محسوب می شود. اینجا دقیقا همان جایی است که شما از فونت هایی که سبک و عرض و ارتفاع متفاوتی دارند استفاده می کنید. بهتر است در کاربرد انواع مختلف تایپوگرافی دقت کنید زیرا برخی از این فونت ها به راحتی بر روی صفحات وب قابل تشخیص نیستند. زمانی که از عرض و وزن متفاوتی استفاده می کنید اثر خلاقانه تان به مخاطب تجربه گشت و گذار تعاملی تری را هدیه می دهد.

از آنجایی که رزولوشون صفحات نمایش بهتر و شارپ تر شده است طراحان شروع به استفاده از فونت های سفارشی کرده اند. ترند دیگری به نام  typography cutout وجود دارد. این تکنیک از بلوک های رنگی بالای تصویری که از طریق حروف گذاری شفاف ظاهر می شود استفاده می کند.

اگر به دنبال ظاهر سه بعدی هستید باید از تایپوگرافی به هم پیچیده هم استفاده کنید. این ترند عناصر مختلفی از فایل های گرافیکی و متن را کنار هم قرار می دهد تا بتواند جزییات خاصی را به تصویر بکشد و چشم را گول بزند. روش های زیادی برای استفاده از این گزینه در سایت ها وجود دارد و می تواند بُعد دیگری به طراحی تان ببخشد.

فونتی که برای شرکت استفاده می کنید هم می تواند شخصیت واقعی آن را توصیف کند. فونت ها هم مثل سایر عناصر موجود در سایت مهم هستند زیرا به جلب توجه کاربران و ایجاد هویت بصری کمک می کنند. یکی از این ترندها استفاده از تایپوگرافی بولد و بزرگ خواهد بود. خانواده فونت بزرگ می توانند جذاب باشند و بر روی درک متن، سرعت خواندن و درک کاربران تاثیر بگذارند.

استفاده خلاقانه از رنگ در برندسازی

یکی از ترندهای طراحی سایت استفاده از رنگ های مختلفی در برندسازی است. شرکت هایی مثل Camden Town Brewery به سمت طراحی وب سایت هایی در حال حرکت هستندکه بر اساس صفحه وب یا محصولات خود به برند تبدیل شده اند و زمانی آن را تغییر می دهند که کاربر با محصول یا صفحه وب در تعامل است. این نوع طراحی سایت به طور ناخودآگاه کاربر را در سایت هدایت نموده و صفحه خدمات یا محصولی که بازدیدکننده به دنبال آن می باشد صرفا بر اساس نشانه های بصری رنگ ها می باشد.

شکل های هندسی در طراحی وب

به عنوان روند میانی بین مینیمالیسم های طراحی مسطح، هرج و مرجی که توسط شبکه شکسته کنترل شده و روند طراحی با شکل هندسی مختلف قرار می‌گیرد. این طراحی به شکل ساده و اقلیدسی که در دوران مدرسه مطالعه کردیم (مثلث شش گوش و حلقه) اشاره دارد. اشکال به دلیل داشتن قابلیت ایجاد طرح به راحتی می‌توانند شکاف بین شبکه مسطح و شکسته را پر کنند.

اشکال هندسی ساده با رنگ های روشن می‌توانند لبه هایی را ایجاد کنند که هم بارگیری سریعی دارند و هم زیبایی خاصی.اشکال مانند رنگ ها افکار و احساساتی را در خود حفظ می‌کنند که انسان ها به طور طبیعی با هر یک از آنها ارتباط برقرار می‌کنند.

مثلا مستطیل نشان دهنده ثبات ، دایره نشان دهنده وحدت ، مثلث نشان دهنده پویایی هستند. اطلاعات در مورد هر یک از نشانه ها کمک می‌کند تا تاثیر بیشتری را روی بازدید کنندگان بگذاریم. اشکال به شما کمک می‌کنند تا سلسله مراتب بصری را ایجاد کنیم و به بخش هایی از یک صفحه که مایلیم توجه بازدیدکننده را جلب کند، توجه کنیم. پس ما همچنان در سال ۲۰۱۹ شاهد اشکال هندسی هستیم.

منوهای ناوبری شناور

یکی از پرکاربردترین ترندهای طراحی وب ، منوی ناوبری است که در بالای سایت قرار می گیرد. با اینحال طراحان وب تلاش می کنند از تکنیک های مختلفی برای طراحی این بخش استفاده کنند. یکی از این تکنیک ها منوی ناوبری شناور است. منوهای ثابت جزو گزینه هایی هستند که در سایت های مختلف برای بهبود نرخ تبدیل به کار می روند. این ها همانند یک call to action عمل می کنند و همراه کاربر به هنگام اسکرول کردن هستند. اما امسال، طراحان این ایده را کمی تغییر داده اند و تلاش می کنند نوار ناوبری را از باقی طرح جدا سازند. برای رسیدن به چنین هدفی باید یک drop shadow به نوار ناوبری اضافه شود و آن را کمی پایین تر از بالای سایت بیاورد.

دیناوب یکی از برترین شرکت طراحی سایت در قزوین ارائه دهنده انواع خدمات طراحی سایت حرفه ای، بهینه سازی سایت، خدمات هاست و دامنه، برنامه نویسی حرفه ای ، خدمات ادوردز و تولید محتوا می باشد. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

گذاشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

آخرین مطالب